ПРО ІНТЕР’ЄР

Що таке проєкту інтер’єру і для чого він потрібен?
В першу чергу – це зручність. Це простір спроєктований безпосередньо для Вас. Під Ваші звички, під Вашу кількість речей, під Ваш спосіб життя. Вам буде зручно поставити взуття, покласти ключі, повісити пальто, зігріти каву, прийняти гостей, всі речі помістяться в шафи, будуть під рукою зарядки для телефонів, над обіднім столом достатньо світла, і Ви не вдаритесь в жоден кут меблів навіть вночі.
По-друге, це унікальна естетика простору. У відповідності до Ваших смаків та стилістичних побажань. Так як Вам подобається і за останнім словом сучасного світу. Краса, створена виключно для Вас.
По-третє, це оптимально. Щоб не застрягнути в ремонті на роки, щоб не мучитись питаннями, скільки потрібно розеток і де їх ставити, чи підходить ця плитка, і чи достатньо світла дасть ця люстра… – всі кількості, тип, вид, розмір – передбачені в проєкті. Обрахований бюджет реалізації дає можливість планувати витрати і не затягнути реалізацію.

Коли правильно починати розробку проєкту інтер’єру?
□ Коли є доступ до об’єкта для проведення обмірів. Але чим раніше – тим краще. Зазвичай ми рекомендуємо починати роботу над проєктом хоча б за 3-4 місяці до планованої дати початку ремонту. 

Скільки часу займає розробка проєкту інтер’єру?
□ Час на розробку залежить від проєктованої площі і складності (поставлених задач). Усереднено на проєктування інтер’єру  100м.кв. варто закласти 3-4 місяці. 

Хто розробляє проєкт інтер’єру (дизайн-проєкт) ?
□ Проєкт інтер’єру – це виокремлена стадія архітектурної задачі створити простір для людей.
Над створенням проєкту інтер’єру теж працює команда фахівців.
Архітектор – який створює планування та функціональну концепцію, а в подальшому робочу документацію,
Архітектор-дизайнер, Дизайнер – який створює стилістичний вигляд приміщень,
Художники, Декоратори – які придумують та створюють елементи декору,
□ можуть долучатись конструктори, інженери мереж, кошторисники та інші спеціалісти, в залежності від поставлених задач.

Чи є у вас будівельні бригади?
□ Так, ми співпрацюємо з підрядниками для реалізації задач різної складності, це як приватні  підрядники, так і будівельні компанії з кількома бригадами. 

Скільки часу займає ремонт?
□ Термін в першу чергу залежить від площі об’єкту, складності проєкту і безперебійності фінансування. За сприятливих умовах об’єкт площею 100м.кв. можна повністю реалізувати за 3-4 місяці включно з вазонками і картинами. 
□ Процес ремонту може залежати від багатьох факторів (стану об’єкта, обраного підрядника, складу бригади, кількості змін, складності проєкту і т.д., а також безпосередньо від метража). Адекватно оцінити терміни можна лише після розробки проєкту, коли буде зрозумілий об’єм робіт і всі рішення.
□ Також на загальний термін готовності буде впливати термін очікування замовних позицій, як чистових матеріалів, так і меблів на замовлення(влітку певні країни мають “канікули”, це може пролонгувати терміни реалізації).

Чи можна починати ремонт паралельно з розробкою проєкту інтер’єру?
□ Ні, починати роботи потрібно після повної готовності проєктної документації. Якщо починати ремонт під час розробки, в кращому випадку об’єм робіт не збільшиться, а в гіршому – можна виконати зайву роботу, або навпаки, пропустити важливі аспекти, які приведуть в подальшому до переробок і зайвих витрат. 

Чи розробляєте ви проєкт інтер’єру для одного приміщення?
□ Ні, ми лише комплексно проєктуємо об’єкти.

ПРО АРХІТЕКТУРУ

Хто розробляє архітектурний проєкт?
□ Над створенням проєкту, зазвичай, працює команда різних фахівців.
Дуже добре, коли в одній концепції розробляється весь об’єкт: і будинок, і інтер’єр, і територія навколо нього.
Тим не менше, безпосередньо архітектурний проєкт виконується постадійно:
– первинну концепцію будинку і території навколо нього створює архітектор: поверхові планування самого будинку, розрізи, об’ємний вигляд тощо, а в подальшому робочу архітектурну проєктну документацію(ЕП, АР, ГП, …),
інженер конструктор проєктує та обраховує конструктив будинку: фундаменти, марку бетону, арматуру, перекриття, дахи та інше (КБ),
інженер мереж проєктує опалення, водопостачання, вентиляцію, кондиціювання, зовнішні мережі тощо (ОВ, ВК, …),
інженер з електропостачання проєктує розводку силових мереж, освітлення, заземлення, блискавкозахист тощо (ЕТР)

Коли правильно звертатись за проєктом будинку?
□ Рекомендуємо починати розробляти проєкт будинку за 6-12міс. до планованого початку будівництва. Терміни виконання проєкту прямо залежать від площі, складності та стадійності проєктування. Повний проєкт навіть невеликого будинку виконується не менше 2-3 місяців

Чи можете порекомендувати будівельників?
□ Так, ми можемо порекомендувати підрядників, з якими є успішний досвід реалізації проєктів.

Чи можна швиденько злити фундамент, а потім проєктувати будинок?
□ Ні, не варто. Сучасні технології будівництва дозволяють не “давати відстоятись фундаменту”. Немає потреби робити перерву в будівництві між фундаментом та іншими роботами.
□ Починати будівництво варто за наявності повного комплекту проєктної документації. Адже зміни в проєкті можуть відбуватися на всіх етапах проєктування. Залитий фундамент обмежує в майбутньому прийняття ефективних проєктних рішень.
□ Також у фундаменті та під ним прокладаються інженерні мережі, які проєктуються на останніх етапах.

ПРО ЗАГАЛЬНЕ : )

■ Хто такий дизайнер? Хто такий архітектор?
□ Під словом «дизайнер» часто схильні розуміти певну творчу особу, яка малює чи то інтер’єри, чи то картиночки – не зрозуміло ☺
Слово Design прийшло до нас з англійської мови, в якій має багато визначень, які вносять плутанину.
Тим не менше, в ракурсі архітектури і будівництва:
Design ( в перекладі з англійської мови) –  це «проєкт», або процес – «проєктування»
Designer – проєктувальник
Architectural design – архітектурний проєкт/архітектурне проєктування
Interior design – проєкт інтер’єру/ проєктування інтер’єру